Kontynenty #55

Kontynenty – Spotkaj Podróżników to największy w Polsce i jeden z największych w Europie cykl spotkań podróżniczo-reporterskich.
Spotkania ukazują najciekawsze projekty podróżnicze i reporterskie realizowane przez Polaków. Przedstawiają miejsca dobrze znane z nowej perspektywy, ułatwiają samodzielne organizowanie podróży i inspirują do poznawania świata. Zwracają uwagę na społeczne i środowiskowe konsekwencje podróżowania. Tłumaczą jak podróżować mądrze i odpowiedzialnie, a przy tym bawić się, bo podróże to także rozrywka i odpoczynek. Idea Kontynentów zakłada comiesięczne, cykliczne spotkania z podróżnikami. 

16 listopada w poniedziałek spotkamy sie po raz kolejny. Tym razem udamy sie w podróż do Iranu.

18:00 |  IRAN POZA UTARTYM SZLAKIEM. Natalia Mileszyk
Iran staje się z roku na rok coraz bardziej popularnym kierunkiem turystycznym  - w 2019 odwiedziło go 24% więcej turystów niż w roku poprzednim. Jest to jednak kraj, w którym większość turystów dociera jedynie do 4 głównych miast. A przecież to kraj 5-krotnie większy niż Polska! 
Na samotną, kobiecą wędrówkę szlakiem granic irańskich, na tereny graniczące z Irakiem, Afganistanem i Pakistanem zaprasza nas Natalia Mileszyk. Opowie o perskim nowym roku i tańcach wokół ognia, szafranie, gościnności i działalności społecznej. Podczas spotkania Natalia rozprawi się z kilkoma stereotypami o kraju, który już czterokrotnie skradł jej serce.

Natalia Mileszyk – na co dzień prawniczka zajmująca się nowymi technologiami i prawami cyfrowymi, która od 10 lat nie może się zdecydować czy bardziej kocha wyjazdy czy powroty. Wielbicielka uśmiechania się, spotykania ludzi, docierania w miejsca gdzie człowiekowi dech zapiera, gotowania i chodzenia boso po trawie. Kiedyś dużo rozmawiała z ludźmi prowadząc „Pocztówki ze świata", dziś więcej rozmawia z tymi spotkanymi w czasie samotnych włóczęg po różnych częściach świata (m.in. Kolumbia, Etiopia, Iran, Birma) albo na trasach rowerowych w Polsce. 

W związku z sytuacją epidemiologiczną tym razem spotkamy się on-line.
Transmisje z wydarzenia moążna oglądać za pośrednictwem profilu facebook LCK. TUTAJ

Zapraszamy!

bip
Zobacz Lubelskie Centrum Konferencyjne LCK w serwisie mojekonferencje.pl