Kontynenty #51

W programie Spotkania Kontynenty #51:

Godzina 18:00 O podróżach, które mają sens (Mustang, Nepal)  - Piotr Trybalski

Opowieść o podróżach i odpowiedzialności, o sensie zwiedzania świata z aparatem fotograficznym i sensie pokazywania historii, obok których inni przechodzą obojętnie. To o powieść z małej wioski w nepalskim Mustangu, której mieszkańcy stają się bohaterami całkiem dużej historii. 

Piotr Trybalski - polski dziennikarz, pisarz, podróżnik i fotoreporter. Organizator imprez podróżniczych i wypraw o charakterze ekspedycyjnym. Fotografował i pisał mi.in. dla National Geographic, Wprost, Polityki, Przekroju, Gazety Wyborczej, Outside Magazine. Autor i współautor 9 książek.


Godzina 19:00 Co daje Australia - Julia Raczko-Gospo

Australia to kraj możliwości — otwiera głowę i uczy luzu. To przestrzenie, przez które suniesz. Zapach kurzu w powietrzu, który ociera zmęczoną słońcem skórę i bezkresne niebo, które bezwstydnie przecina droga mleczna. To uśmiech, który dostajesz w gratisie. Kierowcom autobusów mówi się tu „Dziękuję”, a z ekspedientką w sklepie można uciąć sobie pogawędkę o codzienności. Pod tym pięknym nakryciem, są jednak wyzwania — historia, z którą nie da się uporać, nierówności społeczne, przyroda, która swoją urodą nie jest w stanie wybronić się przed bezmyślnością, trzaskające przed nosem drzwi (bo takie też się zdarzają).


Julia Raczko-Gospo - blogerka i autorka książek podróżniczych — Gdzie jest Julia? oraz Julia jest w Australii. Pochodzi z Milanówka, mieszka w Brisbane. Z wykształcenia jest psychologiem społecznym. Od 14 lat pracuje w mediach — jako producentka telewizyjna, specjalistka od komunikacji w internecie, dziennikarka.Od 7 lat stara się okiełznać emigrację i nową, inną rzeczywistość. Wiele tygodni w roku spędza w drodze, zarówno w roli przewodniczki, jak i obserwatorki świata. 

Godzina 19:50 Koncert zespołu Enclose

Zapraszamy do śledzenia transmisji z wydarzenia.

Spotkanie można oglądać na kanałach https://www.facebook.com/spotkania.kontynenty/
oraz https://pl-pl.facebook.com/lcklubelskie/
 

bip
Zobacz Lubelskie Centrum Konferencyjne LCK w serwisie mojekonferencje.pl