Studio na tarasie LCK

Studio na tarasie LCK to telewizyjny to program emitowany na antenie TVP3 Lublin w każdy wakacyjny czwartek od godziny19:00 do 20:00.
Na tarasie Lubelskiego Centrum Konferencyjnego gościmy co tydzień innych ciekawych gości. Poruszamy tematy ważne i trudne, ale nie brakuje także elementów rozrywkowych. W każdym odcinku prezentujemy lubelską scenę muzyczną, kącik kulinarny, oraz relacje reporterów z róznych wydarzeń odbywających sie w województwie lubelskim.  Tegoroczna edycja jest już drugą z serii programu. Pierwszy odcinek wyemitowano w 2021r.

W dzisiejszym programie:

•    Samorządowy Kongres Gospodarczy II Forum Trójmorza (rozmowa organizatorów kongresu Zbigniewa Wojciechowskiego Wicemarszałka Województwa Lubelskiego, dr hab. Marcina Szewczaka Przewodniczącego Rady Programowej i Aleksandra Batorskiego dyrektora LCK)

•    Noc Świętojańska w Muzeum Wsi Lubelskiej (Bogna Bender-Motyka dyr. Muzeum Wsi Lubelskiej)

•    Jak komunikować się z uchodźcami z Ukrainy w okresie traumy - dr n. med. Piotr Dreher dyr. Szpitala Neuropsychiatrycznego w Lublinie

•    Tradycyjne potrawy w nowoczesnym wydaniu - Szefowie kuchni Paweł Łukomski i Jacek Bosiak Restauracja 2 PiER

•    Festiwal Bliski Wschód - Paweł Passini reżyser, dyr. Artystyczny Festiwalu Bliski Wschód 

•    dr Artur Sępoch dyr. artystyczny Ogólopolskiego Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych, Paweł Onochin socjolog, animatorkultury, Stowarzyszenie Twórców Ludowych

 

Po raz pierwszy od tego roku czwartkowym spotkaniom na tarasie towarzyszą koncerty młodych zdolnych artystów pochodzących z województwa lubelskiego. Dzisiaj na tarasowej scenie zobaczymy Miłosza Bachonko, akordeonistę z Lublina który mimo młodego wieku ma na swoim koncie liczne sukcesy w tym min. czołowe miejsca oraz nagrody Grand Prix w konkursach oraz festiwalach akordeonowych w Polsce i za granicą, między innymi Art-Duo Music Festival w Pradze, Czech Online Accordion Competition w Ostravie; Accordion Players „Concord of Sounds” na Łotwie, czy Accordion Competition „Vilnius 2021” na Litwie. Zdobył Grand Prix w ramach International Music Talent Competition Spring 2020. Ostatnim wielkim sukcesem Miłosza jest zwycięstwo w piątej edycji Virtuosos V4+ 2021 – telewizyjnego talent show muzyki klasycznej. 
Chłopiec ma na swoim koncie ponad 50 koncertów solowych na scenach ogólnopolskich oraz międzynarodowych. Występuje z towarzyszeniem muzyków symfonicznych, prezentując swoje kompozycje. Dzisiaj będziemy mieli szans posłuchać jego występu na żywo o godzinie 20:30 na tarasie Lubelskiego Centrum Konferencyjnego w Lublinie.

Cotygodniowe relacje z programu telewizyjnego dostępne są na stronie: 
Studio na tarasie LCK
 

bip
Zobacz Lubelskie Centrum Konferencyjne LCK w serwisie mojekonferencje.pl