Lubelski Festiwal Filmowy

Lubelski Festiwal Filmowy odbędzie się po raz 14. w dniach 23-28.11.2020 w formule online. Lubelskie Centrum Konferencyjne również w tym roku zostało partnerem wydarzenia.
Organizatorzy dokładają wszelkich starań, by odtworzyć w sieci wyjątkową atmosferę, która przez lata towarzyszyła wydarzeniu. Poza projekcjami online w czasie rzeczywistym nie zabraknie spotkań z autorami, paneli dyskusyjnych, warsztatów i innych atrakcji. Widzowie mogą wziąć udział we wszystkich wydarzeniach bezpłatnie. 

W programie LFF-u znalazło się ponad 120 krótko- i pełnometrażowych filmów z całego świata, które zostaną zaprezentowane w blokach konkursowych i tematycznych. Wśród nich znajdą się fabuły, dokumenty, animacje i filmy eksperymentalne.

W konkursie Fokus: Pełny Metraż weźmie udział 6 filmów, z czego 4 produkcje LFF zaprezentuje jako pierwszy festiwal w Polsce. Wszystkie łączy wątek transformacji, przełomowych wydarzeń, które zmieniają życie bohaterów. Polskę reprezentuje dwóch debiutantów: Bartosz Kruhlik z nagrodzoną na festiwalu w Gdyni Supernovą i Piotr Adamski z nagrodzonym na festiwalu w Koszalinie Easternem. 

Lubelski Festiwal Filmowy będzie również świętem krótkiego metrażu. O statuetki Złotego Mrówkojada powalczy w 7 konkursach 50 filmów! 

O tym, kto w tym roku otrzyma statuetki Złotego Mrówkojada zadecyduje jury w składzie: Katarzyna Borowiecka (znana do niedawna z radiowej Trójki, a obecnie autorka POPcastu) oraz Agnieszka Pisarek i Dawid Adamek (autorzy najpopularniejszego w Polsce kanału dyskusyjnego poświęconego filmom Sfilmowani). 

Nie zabraknie wydarzeń towarzyszących. Marcin Maron zaprasza na warsztaty języka filmu, Łukasz Jasina opowie, jak mówić o kinie w nowoczesny sposób, a Justyna Czarnota poprowadzi warsztaty dla rodzin. 

Aktualnych informacji i szczegółowego programu festiwalu należy szukać na stronie internetowej lff.lublin.pl oraz w mediach społecznościowych LFF-u (Facebook i Instagram). 

bip
Zobacz Lubelskie Centrum Konferencyjne LCK w serwisie mojekonferencje.pl