OMSA - Etap Wojewódzki

Ogólnopolskie Młodzieżowe Seminarium Astronomiczne jest wydarzeniem o zasięgu ogólnopolskim organizowanym od 1969r. Każdego roku kilkuset uczniów, młodych miłośników astronomii, bierze udział w wojewódzkich konkursach na referat, a najlepsi z nich referują swoje prace na seminariach wojewódzkich. Laureaci najlepszych referatów z każdego województwa typowani są na Ogólnopolskie Młodzieżowe Seminarium Astronomiczne.

Organizatorami konkursu są Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne w Zespole Szkół Technicznych w Grudziądzu, oraz Olsztyńskim Planetarium.

W jury OMSA zasiadają znani astronomowie, którzy przede wszystkim oceniają referaty, sposób wygłoszenia i wiedzę uczestników, ale są również głosem doradczym w sprawach organizacyjnych i merytorycznych, mający wpływ na przebieg i ostateczny kształt seminariów.

Lubelscy uczniowie mogą nadesłać prace o tematyce astronomiczno-astronautycznej w terminie do 25 lutego 2020 roku, tymczasem seminarium wojewódzkie odbędzie się w Lubelskim Centrum Konferencyjnym 9 marca 2020r.
 
Więcej informacji o wydarzeniu na stronie www.planetarium.grudziadz.pl
 

bip
Zobacz Lubelskie Centrum Konferencyjne LCK w serwisie mojekonferencje.pl