Centrum Lublina zmienia się z każdym dniem. Obok najstarszego parku miejskiego powstaje nowoczesne Lubelskie Centrum Konferencyjne, będące odpowiedzią na wzrost znaczenia turystyki biznesowej, jako ważnego elementu gospodarki. Najwyższej klasy budynek LCK tworzy zupełnie nową jakość na konferencyjnej mapie regionu.

Polska z każdym rokiem staje się bardziej atrakcyjnym miejscem dla organizacji konferencji i kongresów. Rozwijający się rynek spotkań stanowi istotny element gospodarek miast i regionów, kreując popyt na usługi związane z zakwaterowaniem, wynajmem powierzchni, cateringiem, organizacją eventów, transportem oraz korzystaniem z atrakcji turystycznych i kulturalnych. Nowopowstałe Lubelskie Centrum Konferencyjne w Lublinie ma poszerzyć ofertę województwa lubelskiego skierowaną do organizatorów wydarzeń w kraju i za granicą.

Wielofunkcyjny obiekt o powierzchni ponad 13 tys. moferujący wynajem powierzchni konferencyjnych i wystawienniczych zapowiada nową jakość w organizacji nawet najbardziej prestiżowych wydarzeń. Przestronne atrium, multimedialna fontanna wyświetlająca napisy i obrazy, mnóstwo szkła oraz nowoczesny wystrój przykuwają uwagę zaraz po wejściu do budynku. Z kolei na ostatniej kondygnacji znajduje się taras z widokiem na panoramę miasta i Ogród Saski. Wielofunkcyjne sale konferencyjne przygotowane zostały z myślą o najbardziej wymagających klientach.

Lubelskie Centrum Konferencyjne swoją działalność kieruje jednak nie tylko do klientów biznesowych spoza regionu, ale również do mieszkańców województwa lubelskiego, lokalnych przedsiębiorców, otoczenia biznesu, branży turystycznej i świata nauki. Współpraca z przedstawicielami branży spotkań, samorządu terytorialnego, stowarzyszeń i organizacji turystycznych w zakresie innowacyjności i kreatywności sektora turystyki biznesowej ma wzmocnić ofertę konferencyjną województwa lubelskiego. O efektach tych działań przekonamy się już w 2016 roku.