Podczas dzisiejszej konferencji prasowej w Lubelskim Centrum Konferencyjnym w Lublinie zaprezentowano program 10 Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, który odbędzie się w dniach 30 lipca – 7 sierpnia 2016r. w Kazimierzu Dolnym i Janowcu nad Wisłą. Zaproszeni goście Grażyna Torbicka – Dyrektor Artystyczna Festiwalu, Jerzy Zieliński Prezes Zarządu Stowarzyszenia Dwa Brzegi oraz Sławomir Sosnowski – Marszałek Województwa Lubelskiego i dr Krzysztof Grabczuk – Wicemarszałek Województwa Lubelskiego przedstawili wstępny program oraz kulisy przygotowań do tegorocznego festiwalu.

Wynikiem długoletniej współpracy z innymi festiwalami filmowymi jest bogaty repertuar filmów nagrodzonych w Cannes, Berlinie, Wenecji, Karlovych Varach, San Sebastian oraz Rotterdamie. Program filmowy zestawia propozycje kina autorskiego, artystycznego, niezależnego, zaangażowanego społecznie, oryginalne formy kina najnowszego i młode kino europejskie. Tym, co wyróżnia festiwal na tle podobnych przedsięwzięć, jest konfrontacja różnych dziedzin sztuki i umożliwianie nieformalnych kontaktów odbiorców oraz artystów, a co za tym idzie bezpośredni kontakt z kinem: spotkanie z reżyserem, aktorem, niespieszna rozmowa, refleksja wywołana projekcją.

Ostatniego dnia festiwalu, 7 sierpnia w Lubelskim Centrum Konferencyjnym w Lublinie odbędzie się projekcja filmu nagrodzonego w plebiscycie publiczności.

Więcej informacji na temat festiwalu na stronie internetowej www.dwabrzegi.pl