Inauguracyjna konferencja II cyklu „Efektywność energetyczna dla samorządów – szanse i wyzwania dla Polski” odbędzie się 20 czerwca 2017r. w Lubelskim Centrum Konferencyjnym w Lublinie.

Cykl konferencji ma na celu zaprezentowanie przedstawicielom Jednostek Samorządu Terytorialnego  nowoczesnych rozwiązań z zakresu OZE, gospodarki niskoemisyjnej, efektywności energetycznej oraz Smart City. Konferencja ma dać odpowiedź na pytania o wyzwania i szanse dla Polski w dziedzinie efektywności energetycznej w budownictwie oraz jej znaczeniu dla polskiej gospodarki. Ekologia, w którą wpisuje się budownictwo energooszczędne, to trend, który jest coraz bardziej obecny w naszym otoczeniu. Co więcej, nic nie wskazuje na to, by w najbliższym czasie miało się to zmienić. Wręcz przeciwnie – ekologia to przyszłość, w którą warto inwestować.

Program wydarzenia opiera się na 3 kluczowych zagadnieniach:

– Gospodarka niskoemisyjna, nowoczesne rozwiązania z zakresu OZE,

– Efektywność energetyczna dla samorządów,

– Smart City – Inteligentne Miasta.

I cykl odbył się w 5 miastach: Lesznie, Żyrardowie, Siedlcach, Wołominie, Elblągu i wzięli w nich udział m.in. Prezes Fundacji Polski Kongres Gospodarczy – Premier Waldemar Pawlak, Poseł do Parlamentu Europejskiego Andrzej Grzyb, Prezydent Miasta Leszno Łukasz Borowiak, Prezydent Miasta Elbląg Witold Wróblewski.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej Efektywność energetyczna